Засновники (Учасники)

Інститут проблем національної безпеки Інститут проблем національної безпеки (з 1997р. по 2003р. - Український інститут досліджень навколишнього середовища і ресурсів) при Раді національної безпеки і оборони України, створено у 2003 році згідно з Указом Президента України №1396/2003 від 3 грудня 2003 року. Метою діяльності Інституту є розроблення наукових засад національної безпеки, підвищення наукової обґрунтованості та ефективності державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності, а також консультативно-дорадче забезпечення діяльності Президента України та Ради національної безпеки і оборони України із зазначених питань.

Директор інституту - Радник Президента України, Академік НАН України Горбулін Володимир Павлович. В Інституті працюють близько 104 фахівців, серед яких 1 академік, 10 докторів та 15 кандидатів наук. Як експерти та консультанти залучаються провідні науковці та фахівці в галузі навколишнього середовища та ресурсів. Інститут підтримує тісні контакти з низкою вітчизняних та іноземних організацій і установ.


Супутниковий центр регіональних операцій Польська державно-приватна компанія подвійного призначення "Супутниковий центр регіональних операцій" (SCOR) була створена в 2003 році Агенцією військового майна Польщі та приватною компанією інформаційних технологій TECHMEX для створення за домовленістю з компанією Space Imaging (США) станції прийому космічних знімків дуже високого розрізнення з космічних апаратів Ikonos, QuickBird та інших. На створення станції та започаткування її функціонування було витрачено близько 20 млн. доларів США (антена, засоби зв'язку, інфраструктура, програмно-технічні засоби, оплата доступу до супутника, тощо).

Приймальна станція розташована в м. Комарове. Станція була відкрита президентом Квасьневським 24 вересня 2004 року. SCOR має повноваження на управління КА Ikonos в зоні своєї відповідальності та виконання зйомок, архівування, обробку та розповсюдження даних як в Польщі, так і в сусідніх країнах за спеціальними домовленостями.

Кількість співробітників компанії SCOR близько 30 чоловік. Президент компанії - Яцек Студенський.


Spatial Knowledge Engineering Inc. Spatial Knowledge Engineering Inc. (SKE Inc.) є канадською компанією з інформаційних рішень, що має понад десятирічний досвід менеджменту проектів, дизайну, розробки та впровадження систем. SKE працює як на національному, так і міжнародному рівні над проектами різних масштабів - від National Spatial Data Infrastructure (Національна інфраструктура просторових даних) до управління видобувною промисловістю та землекористуванням на місцевому рівні. До клієнтів SKE належать ООН, Світовий Банк, Глобальний Екологічний Фонд; національні уряди у понад 40 країнах; уряд Канади та урядові структури провінцій, муніципалітетів та організації приватного сектору.

Світові замовники користуються послугами SKE Inc. з інформаційного менеджменту, підходом швидкого впровадження та технологіями Dynamic Atlas та GeoPortal. Технології програмного забезпечення Dynamic Atlas є продуктом SKE. На початку він був розроблений з метою розбудови спроможності та допомоги користувачам у вирішенні багатьох потреб інформаційного менеджменту щодо стану довкілля та природних ресурсів. Програмне забезпечення займає важливу нішу, надаючи доступ до інформації на основі карт та забезпечуючи аналітичні спроможності для кожного, широкий інструментарій аналізу даних у спільній комбінації. Продукт призначений бути простим у використанні із мінімальними вимогами до навчання та підтримки.

Президент компанії - Дарко Полетто.

 Учасники

Центр аерокоcмічних досліджень Землі (ЦАКДЗ) був створений в 1992 році згідно з рішенням Президії Національної академії наук України як самостійна юридична особа при Інституті геологічних наук НАН України. Центр спеціалізується на зборі та тематичній інтерпретації даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), обробці аерокосмічних зображень та підготовці геоінформаційних продуктів. Досліджуються процеси енергомасообміну в геосистемах та їх вплив на фізико-хімічні та біологічні механізми, які відповідають за формування спектрального відгуку природних об'єктів та дуже чутливі до дії різних природних та антропогенних факторів. Розробляються моделі формування узагальнених спектральних портретів природних об'єктів, встановлються та оцінюються їх зв'язки з характеристиками та властивостями навколишнього середовища. На базі спектральних моделей розробляються нові методи і технології збору та тематичної обробки даних ДЗЗ. Дослідження мають фундаментальний та прикладний характер.

На сьогодні загальна кількість працівників Центру становить близько ста чоловік, з них 2 члена-кореспондента НАН України, 3 доктори та 31 кандидат наук. Директор ЦАКДЗ - Вадим Іванович Лялько, член-кореспондент НАН України.


Інститут космічних досліджень Національної академії наук України та Національного космічного агентства України (ІКД НАНУ-НКАУ) був заснований в 1996 році з метою організації в Україні наукових космічних досліджень, проведення і координації науково-технічної діяльності в галузі дослідження та використання космічного простору в мирних цілях. Основні напрямки діяльності: фундаментальні та прикладні дослідження у космосі, астрофізичні дослідження об'єктів Всесвіту, у тому числі у недоступних з поверхні Землі діапазонах; розроблення стратегії та принципів використання космічних засобів у дослідженні Всесвіту для вирішення науково-дослідних та практичних завдань в інтересах народного господарства; розробка та випробування в умовах космосу технологічних процесів наукової апаратури для космічних досліджень; розробка нових принципів та вдосконалення існуючих систем навігації та керування рухом космічних апаратів, моніторингу Землі і Космосу та створення інформаційних космічних систем; розробка пропозицій по концепції і стратегії космічних програм.

В Інституті працює 130 фахівців, серед них 10 докторів та 23 кандидати наук. Директор ІКД НАНУ-НКАУ - Академік НАН України Кунцевич Всеволод Михайлович.


[ Last updated : 05-Dec-2005 19:03 ]
Про УЦМЗР
З iсторiї розвитку
Участники
Партнери по співробітництву
Органiзацiйна структура
Як з нами зв'язатися
Prev Home Next
en ua ru